İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Gezi Rehberi
  3. Rahmi Koç Müzesi Hakkında Bilgiler, Nasıl Gidilir ?

Rahmi Koç Müzesi Hakkında Bilgiler, Nasıl Gidilir ?

Rahmi Koç Müzesi Hakkında Bilgiler,  Nasıl Gidilir ?

1994 yılından bu yana ziyaretçilerini ağırlayan Rahmi Haliç’in kuzeyinde bulunan Hasköy semtinde yer almaktadır.

Bu 3 ana bölümden oluşuyor. Oldukça geniş olan yaklaşık olarak 27 bin metrekarelik bir alana sahip. içinde; Klasik arabalar, Klasik Uçaklar, Fenerbahçe Vapuru, Eski Trenler, Denizaltı, Bilimsel aletler, Eski bilgisayarlar, Sergiler, Keşif Küresi ve dahası fazlası bulunmaktadır. Ayrıca müzede bahsettiğimiz araç ve aletler dışında bu aletlerin birer minyatürü de mevcuttur.

’ni Gezmek Saatler Alabilir

Rahmi Koç Müzesi o kadar büyüktür ki, içerisinde birçok ayrı bölüm bulunmaktadır. Hatta içerisinde Haliç Turu, Nostaljik Demiryolu Seferi bile mevcut… Bununla da kalmayan müze Atatürk Bölümü, Karayolu Ulaşımı, Demiryolu Ulaşımı, Denizcilik, Havacılık, Tipo Baskı Atölyesi, Yaşayan Geçmiş, Makineler, İletişim, Bilimsel Aletler, Modeller ve Oyuncaklar, Eğitim Salonları ve mekan kiralama gibi hizmetler de sunmaktadır. Bir müzeden alışılmışın dışında beklenmedik çeşitliliğe sahip özellikler bekliyorsanız bir gününüzü mutlaka Rahmi Koç Müzesi’ne ayırmalısınız.

Rahmi Koç Müzesi Giriş Ücretleri

Rahmi Koç Müzesi giriş ücreti konusundan bahsedecek olursak; Müzesi giriş ücreti yetişkinler için  15 TL, öğrencilere  6 TL’dir. Ayrıca denizaltı: yetişkinlere 7 TL, öğrenci:  5 TL’dir. Keşif Küresi: Yetişkinler için 2 Tl iken öğrenci için de 2 TL’dir. Müze kart sahiplerine müzesi giriş ücreti üzerinden %20 indirim uygulanmaktadır.

kocmuzesi - Rahmi Koç Müzesi Hakkında Bilgiler,  Nasıl Gidilir ?

Rahmi Koç Müzesi Nerede? – Rahmi Koç Müzesi’ne Nasıl Gidilir?

Kadıköy’den Kadıköy-Eminönü vapurunu kullanarak Eminönü’ne geçtikten sonra balıkçıların oradaki otobüs duraklarından 47, 47E, 47N, 47Ç numaralı otobüslerden herhangi birine binerek  Kırmızı Minare durağında inerseniz Koç Müze’sine ulaşabilirsiniz.

Vapurla gitmek isteyen ziyaretçiler için de alternatifler mevcut. Eminönü sahile vapurla geldikten sonra 47, 47E, 47N, 47Ç numaralı otobüsleri kullanarak Kırmızı Minare durağında ininiz. Zaten hemen sonra müzeyi göreceksiniz. Ümraniye’den 9Ç, 9Ü, 11D, 11P, 11V, 13B, 14, 14K, 103 numaralı otobüslerden herhangi birine binerek Millet Bahçesi durağında inip 100 metre ilerideki metrobüs durağından metrobüse aktarma yapabilirsiniz.

Metrobüs ile gitmek isteyen ziyaretçiler Halıcıoğlu metrobüs durağında indikten sonra 5 dakikalık bir yürüş sonrasında müzeye ulaşabilirler. Kartal, Maltepe, Pendik, Tuzla taraflarından geliyorsanız 500T‘ye binerek Halıcıoğlu-6 durağında indikten sonra Haliç Köprüsü’nün altında geçerek aşağıya doğru devam ettiğinizde 5 dakikalık bir yürüyüş ile Rahmi koç müzesine ulaşabilirsiniz.

 

Yorum Yap

Yorum Yap