İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Gezi Rehberi
  3. Müzekart Nedir, Nasıl Alınır, Fiyatı Ne Kadardır, Nerelerde Geçer ?
Trendlerdeki Yazı

Müzekart Nedir, Nasıl Alınır, Fiyatı Ne Kadardır, Nerelerde Geçer ?

Müzekart Nedir, Nasıl Alınır, Fiyatı Ne Kadardır, Nerelerde Geçer ?

T.C Kültür ve Turizm bakanlığına bağlı 300’den fazla müze ve ören yerini 1 yıl boyunca ücretsiz olarak gezmenizi sağlamaktadır. Sanat, tarih ve kültür aşığıysanız ve 1 yıl içerisinde en az 3-4 müze geziyorsanız, bu kartı edinmeniz oldukça akıl karı olacaktır.

Müzekart Hakkında Bilgiler

Müzekart Fiyatı Ne Kadardır ?

Fiyatı yıllık 50 tl olarak belirlenmiştir. Kartı aldığınız tarihten itibaren 1 yıl geçerli olmaktadır. Bu 1 yıl içerisinde geçerli olan müze ve ören yerlerini sınırsız olarak ziyaret edebilirsiniz.

Müzekart ile Nerelere Gidilir?

Müze kart ile T.C Kültür ve Turizm bakanlığına bağlı 300’den fazla müze ve ören yerini ziyaret edebilirsiniz. Müzekartın geçtiği müzeleri detaylı incelemek için https://www.muze.gov.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Müze kart geçen yerler arasında özel müzeler ve bir takım etkinliklerin de olduğunu hemen belirtelim. Bazı özel müzeler tamamen ücretsiz iken bazıları da indirimlidir. Devlet Opera ve Balesi, Devlet Tiyatroları, İstanbul Şehir Hatları ve Harbiye Askeri Müzeleri’nden de indirimli olarak yaralanabilirsiniz.

Müze kart , tüm bunların yanında bazı kafe, kültür evi ve mağazalarda da bir takım avantajlara sahiptir.

muze - Müzekart Nedir, Nasıl Alınır, Fiyatı Ne Kadardır, Nerelerde Geçer ?

Müzekart Nerelerde Geçmez ?

Topkapı Sarayı Müzesi Harem Dairesi (Topkapı sarayının bazı kısımlarında ise geçerlidir), Aya İrini Anıt Müzesi, Efes Örenyeri Yamaçevler, Göreme Açık Hava Müzesi ve Karanlık Kilise’ye yapılacak ziyaretlerinizde müze kartı kullanamıyorsunuz.

Noktaları Nelerdir ?

Hemen hemen tüm illerin Kültür ve Turizm bakanlığına bağlı müze ve ören yerlerinde müze kartı edinebilirsiniz. Kartı almak için fotoğraflı bir kimlik belgesi ile başvurmanız yeterli olacaktır.

Müze kartı bunun yanında kendi web sitesinden de yerinizden kalkmadan alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap