İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Fırsatlar
  3. Bayramda Gidilecek Yerler

Bayramda Gidilecek Yerler

Bayramda Gidilecek Yerler

Bayrama Uygun Tatil Beldeleri
Bayram tatilleri için en uygun tatil beldeleri Ege ve Akdeniz kesiminde yer alan tatil yerleridir. Bununla beraber tatil anlayışı olarak farklı özellikler arayan kişiler için ise Ege’nin iç kesimlerinde kalan Denizli / Pamukkale ve Afyonkarahisar’da yer alan termal sağlık turizmi imkanları da faydalanılması gereken alternatifler arasında yer almaktadır.

Pamukkale Travertenleri 04 - Bayramda Gidilecek Yerler


Standart Kum Güneş Tatili
Hicri takvim ile miladi takvim arasında yer alan 10 günlük değişim sebebi ile uzun süredir Kurban Bayramı ve Ramazan Bayramı yaz aylarına denk gelmektedir. Bu da bayram tatili için daha çok deniz, kum ve güneş tatili olan standart tatili ön plana çıkarmaktadır. Bu tatiller için en iyi alternatifler ise Ege ve Akdeniz kıyı kesiminde yer alan şehirlerdir. Bu şehirlerarasında ön plana çıkanlar ise Antalya, Muğla, Aydın ve İzmir şehirleri ve bunlara bağlı ilçeler olan Alanya, Fethiye, Bodrum, Çeşme vs. gibi beldelerdir.
Bunların dışında ön plana çıkan ancak diğer yerlere göre daha sessiz ve sakin imkanları ile tatilcileri çeken yerler ise Ayvalık, Cunda, Bozcaada, Gökçeada beldeleri olarak görülmektedir. Tüm bu yerlere maddi imkanlar açısından bakıldığında da yine sessiz ve sakin olarak tabir edilen beldeler fiyatlar açısından daha uygundur ve bu alanda ön plana çıkmaktadır.

41 - Bayramda Gidilecek Yerler


Termal Turizm Alternatifi
Termal sağlık turizmi ise Kurban Bayramı ve Ramazan Bayramının kış aylarına denk geldiği zamanlarda tercih edilebilecek güzel alternatiflerden birisidir. Fiyat açısından deniz, kum ve güneşli plaj tatiline nazaran daha uygun olması da en büyük avantajıdır. Tatil imkanları açısından farklı bir alternatif oluşturan termal sağlık turizmi, yaş olarak da daha yaşlı bir gruba hitap etmektedir. Bunun en önemli nedeni termal suyun hastalıklara iyi gelmesi ve daha dingin ve sakin bir tatil imkanının sağlanmasıdır.
Termal sağlık turizmi için Afyonkarahisar ve Pamukkale ile birlikte Bursa ve Yalova da Türkiye’de söz sahibi şehirlerarasında yer almaktadır. Bu şehirlerin bir diğer artısı ise Türkiye’de ulaşım açısından en rahat imkanlara (tren, kara yolu ve hava yolu) sahip olmasıdır. Bu ulaşım artısı ve maddi olarak kolay erişilebilir olmaları, bu sağlık turizmini ön plana çıkaran alternatiflerden yapmıştır.

Termal tatil - Bayramda Gidilecek Yerler
Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Great content! Super high-quality! Keep it up! 🙂