İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Gezi Rehberi
  3. Yunanistan’a şahsi araç ile nasıl gidilir, hangi işlemler yapılır

Yunanistan’a şahsi araç ile nasıl gidilir, hangi işlemler yapılır

Yunanistan’a şahsi araç ile nasıl gidilir, hangi işlemler yapılır

’a şahsi aracanız ile girmek istiyorsanız, ilk önce araç sahibinin yeni – uluslararası ehliyeti olmalı. Ve araç sahibi kendide seyahat etmeli. Aksi taktirde araç ile gidecek kişiye vekaletname vermesi gerekiyor. Unutulmaması gereke bir unsurda ehliyetinizin mutlaka yeni – uluslararası ehliyet olması geriyor.

Yeşil Kart Sertifikası, Türk Hükümeti’nin de imzaladığı 1959 tarihli Strasbourg Anlaşması çerçevesinde, yeşil kart sistemi dahilindeki ilkelere, Mali Mesuliyet Poliçesinin uluslararası uzantısı şeklinde, kaza mahalli ilke mevzuatı ve limitleri dahilinde teminat veren, uluslararası, yeşil renkli ve tek formatla düzenlenen bir belgedir.

Geçerli olduğu ülkeler için tıklayın. Binek araçlarla ilgili greencard fiyat/süre bilgileri aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.

Poliçenizin düzenlenebilmesi için Taşıt Ruhsatı ve geçerli Türk Trafik Sigortası fotokopilerinin ibraz edilmesi yeterlidir.

İpsala sınır kapısına ulaşınca hemen ilk giriş kapısının sağında sigorta ofisini göreceksiniz. Araç ruhsat , pasaport ve ehliyetiniz ile sigorta başvurusunda bulunuyorsunuz. En az 15 günlük yapılmaktadır. Fiyatlarını aşağıda ki tablodan inceleyebilirsiniz.

Ekran Resmi 2018 01 28 00.13.45 - Yunanistan'a şahsi araç ile nasıl gidilir, hangi işlemler yapılır

Başka bir işleme gerek kalmadan yaklaşık 5 dk işlemden geçiyorsunuz ve seyahatinize yurtdışında devam ediyorsunuz.

 

  • Not : Sigorta Ücretleri; İstanbul, İpsala, Kapıkule ve Hamzabeyli bürolarımızda kredi kartı ile ödenebilmektedir.
    Greencard, 3. şahıslara verilecek hasarlar için düzenlenen zorunlu bir sigortadır. İsteğinize bağlı olarak, kendi taşıtınız için Türkiye’ deki Kasko poliçenize teminatı ekletebilirsiniz
Yorum Yap

Yorum Yap